Pewnie masz dwa plany w głowie na budowę nowego domu szkieletowego, wiem że tak.

Jednym z nich jest dom o którym zawsze marzyłeś: łazienka spa, duży salon z tarasem, kuchnię z najlepszymi profesjonalnymi urządzeniami.

Drugi to dom na który możesz sobie pozwolić, będzie praktyczny dla Twojego stylu życia. Nie musisz rezygnować ze swoich marzeń podczas budowy domu. Przeznacz swój budżet na to, co jest ważne i opłacalne. Teraz masz długoterminowy plan aby w miarę upływu czasu stworzyć swój wymarzony dom. Zdobądź jak najwięcej pieniędzy na dom który planujesz wybudować. 

Korzystając z 11 wskazówek, możesz zaoszczędzić pieniądze przy budowie swojego domu. Oszczędność kosztów może sprawić, że Twoja wizja zrealizuje się szybciej niż myślisz.

1. Użyj nieskomplikowanej linii dachowej.

Dach jest najbardziej kosztowną częścią domu, im prostsza jest linia dachu, tym mniej kosztowne są koszty budowy. Skomplikowane dachy zajmują więcej czasu, pracy, materiałów budowlanych i mogą zwiększyć ryzyko potencjalnych nieszczelności. Te skomplikowane linie dachowe wyglądają fantastycznie, ale będą cię kosztować i do tego problemy które tylko czekają, aby się wydarzyć.

 2. Trzymaj kąt 90 stopni.

Kwadratowe i prostokątne pokoje są o wiele łatwiejsze do zbudowania niż inne nieregularne kształty. Tak ukształtowane pokoje zwiększają roboczogodziny, stratę materiałów budowlanych z powodu odpadów powstałych z niezwykłych wymiarów konstrukcyjnych.

3. Wydatki na izolację.

Jeżeli bardzo dobrze uszczelnisz swój dom, zmniejszysz w ten sposób ilość zużytej energii, co obniża rachunek za energię, gaz lub inne paliwa potrzebne do ogrzania domu.

4. Konsolidacja instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Poprzez umieszczenie kuchni, pralni i łazienek w bliskości, zmniejszamy ilość rurociągów oraz czasu potrzebnego do zainstalowania systemu wodociągowego. 

5. Spójrz na najlepsze oferty w AGD.

Jeśli to konieczne, połącz różne marki, aby uzyskać jak najlepsze ceny na urządzeniach.                                 Nie skupiaj się na jednym producencie. Poszukaj urządzeń certyfikowanych ,aby uzyskać najwyższy poziom oszczędności w Twoich urządzeniach. 

6. Zakończ, kiedy można to sobie wyobrazić.

Możesz teraz zdecydować się na mniej kosztowne przedmioty, z zamiarem późniejszej wymiany. Baterie, oprawy oświetleniowe, klamki mogą zaoszczędzić Ci pieniądze i łatwo możemy je zastąpić w późniejszym czasie na lepsze. Piwnicę i ściany garażu można wykończyć, gdy będziemy mieli czas i pieniądze.

7. Patia i tarasy na zewnątrz.

Taras lub patio to świetny sposób, aby dodać dodatkową przestrzeń życiową z oświetleniem i dachem na niepogodę, obszar ten może stać się ulubionym miejscem na zabawę dla dzieci, lub miejscem gdzie możemy spędzać wolny czas.

8. Użyj materiałów w sposób efektywny.

Arkusze płyty gipsowo-kartonowej są w standardowych rozmiarach. Zaprojektuj swój dom, aby jak najlepiej wykorzystać standardowe materiały budowlane. W ten sposób zmniejszamy zużycie materiałów i ilość odpadów, które stają się bezużyteczne.

9. Zainstaluj kominek.

Bezpieczny kominek z rozprowadzeniem ciepła, może zaoszczędzić wiele pieniędzy, kosztem tradycyjnego kominka murowanego. 

10. Zbuduj proste schody.

Prosta konstrukcja schodów bez zakrętów lub krzywych, pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy zarówno w czasie, jak i w materiałach. Dla dodatkowych oszczędności użyj mniej kosztownego drewna.

11. Nie buduj pokoi, które nie będą wykorzystane.

Pomyśl o tym jak żyjesz, aby ustalić, jakie pokoje naprawdę potrzebujesz. Czy potrzebujesz zarówno pokoju rodzinnego, jak i dużego salonu? Czy twoja rodzina często korzysta z oddzielnej jadalni, czy też jadalni z kuchnią i salonem, na pewno ma to większe znaczenie dla Twojego stylu życia? Czy duży hol wejściowy może być ważny, lub czy ta przestrzeń może być wykorzystana do zwiększenia rozmiaru Twojego salonu, jadalni czy biura?